VAPO LPG LOVATO RGV 100KW CARBURETOR 52.LOV.100
  • VAPO LPG LOVATO RGV 140 CARBURETOR LO4669
Lovato RGV 100 LPG vaporizer-regulator (20–100 kW) with "cut off" solenoid valve — for carburetor
Lovato RGV 100 LPG vaporizer-regulator with a power of 20 to 100 kW , designed for mounting on carburetor engines.
Quantity
Last items in stock
Description
Title: Lovato RGV 100 LPG Vapor Regulator (20-100 kW) – Carburetor Special
Description: Optimize your vehicle's LPG system with the Lovato RGV 100 vaporizer/regulator. This high-performance model is specifically designed for carbureted engines with a power output between 20 kW and 100 kW .
Product Details
0
Comments (0)
Grade
No customer reviews for the moment.
16 other products in the same category:
Reference: DE815011-BR1811
BRC Plug & Drive 5 & 6cyl LPG calculator
(0)
More
Only on order
Reference: BR5083
Brand: BRC
Polyvalve BRC ext 0° H190 BR 5083
BRC / MTM multivalve, Europa type, external O-ring for tank Diameter 650x190, outlet 6mm Delivered without recessed box, and without front/rear harness (see section recessed box and accessory for installer/harness) Item not available for individuals