25 THERMO FUSE RED 0.8/2 40200130-R12
Manchon a souder 40200130-R12
AIR GPL
25 Red shrinkable heat-fusible sleeves in a heat-shrinkable tube, for 0.8 to 2 mm² conductor, diameter from 1.01 to 1.6 mm, length: 40 mm Ideal for insulating welds during electrical assembly of LPG or other harnesses
VAT included
Quantity
Description
25 red heat-shrinkable heat-fusible sleeves in a heat-shrinkable tube, for conductor from 0.8 to 2 mm², diameter from 1.01 to 1.6 mm, length: 40 mm
Product Details
AIR GPL
Manchon a souder 40200130-R12
Comments (0)
Grade
No customer reviews for the moment.
16 other products in the same category:
Reference: 20a-h185
Brand: AIR GPL
WHEEL BEARING PULLER VW T5/TRANSPORTER, TOUAREG- Ø 85mm 20a-h185
WHEEL BEARING PULLER VW T5 MULTIVAN AND TRANSPORTER, TOUAREG - Ø 85 MM A special kit for installing and removing bearings – wheel hub with a diameter of 85mm. The use of this kit allows the dismounting of the bearing-hub at an appropriate angle, which is very important to avoid damage to the casing and other elements. Suitable for VW T5 and Touareg with...
More
Last items in stock
Reference: 2060100-ce56
CABLE CONNECTOR
(0)
Cable connection tool
More
Last items in stock
Reference: AUTOLINK AL529
Brand: AUTEL
AUTOLINK AL529
(0)
delay between 2 and 5 days
Reference: AUTODIAG
Brand: AUTEL
AUTODIAG/ AUTEL automatic and robotic gearbox oil change station
CON TA CTER US Only on order
Reference: 20bgs809
9-PIECE ANGLED TORX WRENCHES WITH DRILLING
Reference: 200-4.2
Brand: AIR GPL
EXTRA LONG DRILL BIT 200mm X Ø4.2 mm
DRILL BIT TA FOR MOUNTING LPG SYSTEM Drill Ø 4.2 mm High quality material, HSS 4241 high speed steel, total length 200mm Precise positioning, fast cutting, strong chip removal, good wear resistance, Suitable for spring steel, white steel, carbon steel, angle iron, aluminum, copper, wood and stainless steel
(Discount by quantity) see table below
Reference: 20-ts612519
MIXED GRINDER WITH BELT SANDER
Combination bench grinder with belt sander 2-in-1 tool consisting of a 150 mm bench grinder and a belt sander. Sturdy cast aluminum structure and long life induction motor with sealed bearings. See file below
In stock
Reference: 20BGS 8123
THERMORETRAC TA BLE SHEATH
Reference: CT238B.16-G10
LPG HOSE CUTTER CT238B.16-G10
LPG HOSE CUTTER. THE ideal PLIERS for cutting hoses from Ø1 to over Ø 42 mm and very useful when installing LPG vehicles. It can be used to cut plastic, PER, PVC, PEX or PPR tubes. This heavy duty easy to use pliers is made of high quality aluminum alloy and fitted with SK-5 high carbon steel blades.
Reference: PROBD-F7
OBD2- PROBD-G5 SOCKET EXTENDER
In stock
Reference: 40200135-R12
25 THERMO FUSE BLUE 2/4 40200135-R12
25 BLUE shrinkable heat-fusible sleeves in a heat-shrinkable tube, for 2 to 4 mm² conductor, length: 40 mm Ideal for insulating welds during electrical assembly of LPG or other harnesses
Reference: 20HH1103B
WEDGE FOR ROCKER ARM ADJUSTMENT 20HH1103B
0.05-1.0mm shims for rocker arm adjustment including: • 19 sheets: 0.35, 0.40, 0.50, 0.60, 0.70, 0.80, 0.90, 1.0 (mm), • sheet thickness: 1/100 (mm) • 100 mm copper sheets • width: 10mm • sharp tip