BIGAS BI2253-J48 COIL
  • BIGAS BI2253-J48 COIL
  • BIGAS BI2253-J48 COIL
  • BIGAS BI2253-J48 COIL
  • BIGAS BI2253-J48 COIL
BIGAS BI2253-J48
BI2253-J48
OMBM
Bigas coil with IP type connector, for Vapo, Solenoid valve, 12V 11W Ø inside shaft 10.5mm
VAT included
Quantity
Description
Product Details
OMBM
BI2253-J48
0
Comments (0)
Grade
No customer reviews for the moment.
16 other products in the same category:
Reference: AI48-G10
Brand: AIR GPL
ULTRA POWERFUL LPG MAGNET LIFTS LPG SOLENOID VALVE CORE -AI48-G10
**Benefits **Allows the core of a solenoid valve (or a multi-valve) to be unlocked without dismantling the coil , which greatly simplifies the intervention.Ideal for fault diagnosis in a liquid circuit: you can quickly test and unblock without complete disassembly.**Technical characteristics**📐 Dimension⌀ 48 mm × thickness 12 mm🔧 Traction force75 kgWhy...
More
In stock
Reference: OM5047-J46
Brand: OMBM
COIL Ø9 OMB PRINS VAPO / ELECTRO / POLY OM5047-J46
OMB Ø9 coil – Compatible with Polyvalve / Vapo / Solenoid valve Ref. OM5047-J46 – OMB Brand Product descriptionThis OMB Ø9 mm coil, designed for multi-valves, vapos and solenoid valves, is perfectly adaptable to OMVL LPG models of the CPR type as well as to PRINS solenoid valves. With a height of 25 mm and a shaft bore of 9 mm, it guarantees compatibility...
More
In stock
Reference: NO6672-J33
MAGNETIC CORE OLD VAPOR BRC AT90 NO6672-J33
Magnetic core for OLD Vapo GPL BRC AT 90. this core closes the gas outlet Core height 42mm Ø of the outer axis at the top 10mm Ø of the axis in the center 12mm
Last items in stock
Reference: 674000354-i30
MAGNETIC CORE VAPO LANDI RENZO LI10 674000354-i30
Magnetic core for Vapo Landi Renzo LI10 . this core allows you to close the gas outlet Core height 42mm Ø of outer axle at top 12mm Ø of the axle at the center 59mm